Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Advokát

U MYRA. vykonáva už viac ako sedem rokov prípravu, spracovanie a autorizáciu kúpnych zmlúv advokát Mgr. Pavol KISS.

V spolupráci s nami vytvoril aj nájomné zmluvy, zmiešané zmluvy, zámenné zmluvy, zmluvy o budúcich kúpnych zmluvách. Pomoc nám poskytol aj s podkladmi pre spracovanie osobných údajov, či odbornými radami pri príprave sprostredkovateľských zmlúv a rezervačných zmlúv. Aj vďaka nemu u MYRA. vždy každý maklér pripravený odborne spracovať akúkoľvek požiadavku týkajúcu sa oblasti realitného práva.

Pavol sa vo svojej advokátskej praxi nevenuje len realitnému právu, ale pomáha klientom v rôznych oblastiach obchodného, občianskeho a trestného práva. Môžete sa na neho s dôverou obrátiť.

Kontakt:
Mgr. Pavol Kiss, sídlo: Štúrova 20, 040 01 Košice,
+421 911 078 577
advokat.kiss@gmail.com


Autorizácia kúpnej zmluvy znamená, odborné spísanie zmluvy advokátom. Zmluvným stranám prináša zvýšenie právnej istoty pri prevode nehnuteľností. Advokát je pre prípad škody poistený.

Pavol pripravuje zmluvu tak, aby neodporovala zákonu, neobchádzala zákon a nebola v rozpore s dobrými mravmi.  Zisťuje totožnosť účastníkov, autorizuje ich podpisy a upozorní ich na platobné podmienky. Autorizácia podpisov nahrádza overenie podpisov notárom alebo na matrike. Neoddeliteľnou súčasťou zmluvy je doložka o autorizácii (pečiatka), v ktorej je uvedený počet listov zmluvy. Doložka o autorizácii zaručuje nemennosť obsahu zmluvy.

Účastníci zmluvy splnomocňujú advokáta na vyhotovenie, podanie a doručenie listín pre príslušnú správu katastra.

Pavol disponuje zaručeným elektronickým podpisom a teda listiny odosiela elektronicky. Kupujúci sa stáva vlastníkom prevádzanej nehnuteľnosti právoplatným rozhodnutím správy katastra o povolení vkladu vlastníckeho práva v jeho prospech v skrátenom konaní, ktoré trvá 20 dní, štandardne ide o 30 dní.